Karabük

KBÜ’den SOSYALFEST işbirliği toplantısı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, SOSYALFEST etkinliği çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen iş birliği hakkında görüşmek üzere Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen ve Karabük Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş …

KBÜ’den SOSYALFEST işbirliği toplantısı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, SOSYALFEST etkinliği çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen iş birliği hakkında görüşmek üzere Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen ve Karabük Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ile bir araya geldi.

SOSYALFEST etkinliğinin geniş kapsamlı bir şekilde düzenlenmesi ve SOSYALFEST’in öğrencilere daha geniş bir perspektif sunabilmesi amacıyla yapılan görüşmelerde, İşleyen ve Akbaş ile iş birliği imkanları ve etkinlik içeriği detaylı bir şekilde ele alındı.

SOSYALFEST etkinliği çerçevesinde planlanan faaliyetlerin Milli Eğitim Bakanlığı ile koordinasyonunu sağlamak üzere istişarelerin yapıldığı görüşmede, iş birliklerinin geliştirilmesi konusunda karara varıldı.

Öte yandan Anadolu İmam Hatip liselerinin yükseköğretim kurumları ile iş birliği içerisinde olması, üniversite bölümlerine yönelik öğrencilerin farkındalıklarının artırılması, akademisyenler ile sistemli ve planlı çalışmalar yürütülmesi, ortak projelerin geliştirilmesi, bilim ve medeniyet tarihinde yer alan bilim insanlarının fikir ve eserlerinin tahlil edilmesi ve böylelikle 21. yüzyıl becerileri kazanmış bireyler olarak üniversiteye hazır hale gelmeleri amacıyla hayata geçen Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen HİKMET Projesi konusunda da görüşmeler yapıldı. Ayrıca görüşmede, Karabük Üniversitesinin proje ortağı olması nedeniyle memnuniyet duyulduğu ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL