Karabük

KBÜ’de Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Konferansı Düzenlendi: Kurumsal Akreditasyon Yolunda Adımlar Atılıyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ), iç kalite güvence sisteminin güçlendirilmesi, paydaşlar tarafından içselleştirilmesi ve kurum geneline yayılması amacıyla akademik ve idari birim yöneticilerine “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Konferansı” düzenledi. Konferans, KBÜ 15 Temmuz..

KBÜ’de Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Konferansı Düzenlendi: Kurumsal Akreditasyon Yolunda Adımlar Atılıyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ), iç kalite güvence sisteminin güçlendirilmesi, paydaşlar tarafından içselleştirilmesi ve kurum geneline yayılması amacıyla akademik ve idari birim yöneticilerine “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Konferansı” düzenledi. Konferans, KBÜ 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleşti ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Çepni, Genel Sekreter Lütfü Köm, akademik ve idari birimlerin yöneticileri konferansa katıldı.

Konferans çerçevesinde, Rektör Yardımcısı Çepni tarafından yükseköğretimde kalite güvencesi ve kurumsal akreditasyon konularında katılımcılara bilgilendirme yapıldı. Akademik ve idari birim yöneticileri, kalite güvencesi sistemlerinin önemi, işleyişi, uygulama alanları ve Kurumsal Akreditasyon Programı süreci hakkında detaylı bilgi edindi. Çepni konferansın açılış konuşmasında kalite kültürünün önemine vurgu yaparak, üniversite olarak kalite güvencesi konusuna verdikleri önemi belirtti.

Çepni ayrıca, “Yükseköğretim Kalite Kurulu, 8 yıldır Türkiye’deki üniversitelerin dış değerlendirmesi ve kurumsal akreditasyon programlarını yapıyor. Bu üniversitemiz için de çok önemli. Dış değerlendirmeden geçtik, şimdi kurum akreditasyonuna hazırlanıyoruz. Bu çerçevede daha önce de eğitimler üniversitemizde yapılmıştı. Şimdi de dekanlar, dekan yardımcıları, fakülte sekreterleri, daire başkanları, ilgili herkese önce Yükseköğretim Kalite Kurulunun bu kurumsal akreditasyon programıyla ilgili bilgiyi vereceğiz, sonrasında da bunun en önemli alt başlığı olan eğitim ve öğretim başlığında Bologna Bilgi Paketimizin yenilenmesi ve revize edilmesi, iyileştirmelerin yapılmasıyla ilgili yine ikinci kısmı var bugünkü konferansın. Hep beraber üniversitemizi kurumsal akreditasyon programına hazırlayacağız” dedi.

Konferansın sonunda, katılımcılar arasında kalite güvencesi konusunda fikir alışverişi yapıldı ve gelecek adımlar konusunda planlar belirlendi. Bu tür etkinliklerin katılımcılara kurumsal hedefler ve kalite standartları konusunda bilgi edinme, deneyim paylaşma ve iş birliği yapma fırsatı sunduğu belirtildi. KBÜ, kalite güvencesi konusunda atılan adımların üniversite genelinde sürdürülebilir bir şekilde hayata geçirilmesi konusunda kararlılıkla ilerlemeye devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL