Karabük

KBÜ Rektörü Kırışık Afrikalı öğrencilerle bir araya geldi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Afrikalı Öğrenciler Birliği Derneği Başkanı Ousman Abdoulaye Ahmat ve Afrikalı öğrencilerle bir araya geldi. KBÜ Senato Toplantı Odası’nda yapılan görüşmeye; KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr …

KBÜ Rektörü Kırışık Afrikalı öğrencilerle bir araya geldi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Afrikalı Öğrenciler Birliği Derneği Başkanı Ousman Abdoulaye Ahmat ve Afrikalı öğrencilerle bir araya geldi.

KBÜ Senato Toplantı Odası’nda yapılan görüşmeye; KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz ve Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Terzi, Afrikalı Öğrenciler Birliği Derneği Genel Sekreteri Mahamat Hallab, İletisim Sorumlusu Yasmine Bande, Akademik Sorumlu Goukouni Djibrine Goukouni, Kültür Sorumluları Kenrich Ajondjo ve Ilias Bezzah, Birlik Koordinatörü Nassour Zakaria Fadoul ve öğrenciler katıldı.

Görüşmede, Afrikalı öğrencilerin üniversite deneyimleri, karşılaştıkları zorluklar ve daha iyi bir eğitim ortamı için yapılması gerekenler konuları ele alındı. Rektör Kırışık, uluslararası öğrencilere sağlanan destek ve imkanlar hakkında bilgi vererek, onların Karabük Üniversitesinde daha etkin bir şekilde yer almalarını sağlamak amacını vurguladı.

Görüşme sonunda Karabük’teki Afrikalı Öğrenciler Birliği Derneği Genel Sekreteri Mahamat Hallab, KBÜ Rektörü Kırışık’a teşekkür etmek amacıyla bir plaket takdim etti.

Rektör Kırışık ise Afrikalı öğrencilere üniversite yaşantısında başarılar dileyerek, kültürlerarası etkileşimi artırmanın önemine vurgu yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL