Karabük

KBÜ Öğrencileri Ulusal Yarışmada Mansiyon Ödülü Aldı, Tasarımın Yankısı!

Karabük Üniversitesi Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması’nda mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Yarışma, Cumhuriyet’in 100. Yılını kutlamak ve kalıcı..

KBÜ Öğrencileri Ulusal Yarışmada Mansiyon Ödülü Aldı, Tasarımın Yankısı!

Karabük Üniversitesi Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması’nda mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Yarışma, Cumhuriyet’in 100. Yılını kutlamak ve kalıcı bir eser ile temsilini sağlamak amacıyla düzenlenmişti. Bu kapsamda KBÜ Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencileri de özel olarak düzenlenen tasarım yarışmasına katıldı.

Zehra Nur Özcan, Mualla Kansızgündüz ve Zeynep Nur Tosyalıoğlu adlı üç öğrenci, “Toprağın Yankısı” adını verdikleri tasarım projesini yarışmaya gönderdi. Jüri tarafından değerlendirilen proje, toprağın yüceltilmesini ve anılmasını sağlayan birer simge olmanın yanı sıra sürdürülebilirlik ilkesini de göz önünde bulunduruyor.

Projenin amacı, toprak ve ahşap gibi yerel ve uzun ömürlü malzemelerin kullanımını teşvik etmek, enerji tüketimini azaltmayı ve doğal kaynakların korunmasını amaçlamaktadır. Mansiyon ödülüne layık görülen bu yenilikçi tasarım, öğrencilerin “Bastığın Yerleri Toprak Diyerek Geçme” felsefesiyle hareket ederek sadece fiziksel bir yapı değil, aynı zamanda toprağın önemini vurgulayan bir tasarım olarak dikkat çekti. KBÜ Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencileri, bu başarılarıyla okullarını ve ülkelerini gururlandırmayı başardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL