Karabük

KBÜ Eskipazar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı, Endüstri 4.0 için Ödül Kazandı!

Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Cihan Bayraktar, Gazi Üniversitesi Araştırma Geliştirme Kurum Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “97. Yıl En Başarılı Doktora Tezi Ödül Töreni”ne katılarak, “Endüstri..

KBÜ Eskipazar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı, Endüstri 4.0 için Ödül Kazandı!

Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Cihan Bayraktar, Gazi Üniversitesi Araştırma Geliştirme Kurum Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “97. Yıl En Başarılı Doktora Tezi Ödül Töreni”ne katılarak, “Endüstri 4.0 İçin Bir Anomali Tespit Sistemi Çerçeve Geliştirilmesi” doktora tezi ile Bilişim Enstitüsü kategorisinde üçüncülük ödülünü kazandı.

Törene Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, akademik ve idari birim yöneticileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve konuklar katıldı. YÖK Başkanı Özvar, nitelikli bilimsel yayın sayısını artırmak, üniversitelerin uluslararası görünürlüğünü yükseltmek ve ülkemizin sosyal, ekonomik ve endüstriyel gelişme için ihtiyaç duyduğu nitelikli beşeri sermayeyi artırmak adına yoğun bir gayret gösterdiklerini belirtti.

Özvar, üniversitelerin kalite süreçlerini yakından takip ettiklerini ve bu süreçleri desteklediklerini vurguladı. Törende yapılan değerlendirmelerin ardından “Endüstri 4.0 İçin Bir Anomali Tespit Sistemi Çerçeve Geliştirilmesi” doktora tezi sahibi Cihan Bayraktar ve danışmanı Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hadi Gökçen, üçüncülük ödülünü aldı.

Cihan Bayraktar, “Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde tamamladığım tez ile üçüncülük ödülüne layık görüldüm. Bu ödülü kazanmamda büyük emeği olan danışmanım Prof. Dr. Hadi Gökçen’e teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca değerli eşim Havva Bulut Bayraktar’a da sabrı ve destekleri için teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL