Karabük

KBÜ “Bir Damla da Sen Ol” su verimliliği seferberliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Bir Damla da Sen Ol” parolasıyla yürütülen su verimliliği seferberliğine Karabük Üniversitesi (KBÜ) de katıldı. Zemini suni çime dönüştürülen “Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu” KBÜ …

KBÜ “Bir Damla da Sen Ol” su verimliliği seferberliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Bir Damla da Sen Ol” parolasıyla yürütülen su verimliliği seferberliğine Karabük Üniversitesi (KBÜ) de katıldı. Zemini suni çime dönüştürülen “Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu” KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık tarafından açıldı.

Zemininin suni çime dönüştürülmesinin ardından gerçekleştirilen program, akademik personel ile idari personel arasında yapılan dostluk maçı ile başladı. Dostluk maçının ardından akademik ve idari personeli tebrik eden KBÜ Rektörü Kırışık, burada yaptığı konuşmada, “Stadyum suni çim projemizle Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu ‘Bir Damla da Sen Ol’ parolasıyla yürütülen su verimliliği seferberliğine Karabük Üniversitesi olarak biz de dahil olduk. Bu projemizle çim saha için kullanılan günlük 350 ton suyu tamamen tasarruf etmiş olmaktayız. Ayrıca çim saha bakım maliyetlerini tamamen ortadan kaldırmış bulunmaktayız. Suni çim sahanın kendi maliyetini 3-4 sene içerisinde tamamen karşılayacağı görülmektedir. Çim sahanın haftada bir günden fazla kullanılması oldukça zordur. Kullanım kolaylığı ve yaygınlığı açısından üniversite öğrencilerimize, akademik, idari personelimize ve Karabük halkımıza her gün her saat kullanabilecekleri yeni bir spor alanı daha kazandırmış bulunmaktayız” dedi.

Rektör Kırışık, hep beraber kullanabilecek güzel bir sahaya kavuşmuş olduklarını dile getirerek, “Burayı aktif olarak kullanalım. Personelimizin spora ihtiyacı var, hepimizin ihtiyacı var spora. Burada çeşitli programlar yapacağız. Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, yeni adıyla Spor Bilimleri Fakültesi olacak. Fakülte olunca daha da güçlenecek. Yeni alımlar yapıyoruz. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuza burada hepimizi kapsayan çeşitli etkinlikler, yaş gruplarına göre sportif faaliyetler planlıyoruz. Burada Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun aktif rol almasını ve personelimizin spor yapması konusunda programlar hazırlamasını inşallah bekliyoruz. Sahamız hem Üniversitemize hem Karabük’e hayırlı uğurlu olsun inşallah” diye konuştu.

Konuşmanın ardından KBÜ Rektörü Kırışık ve beraberindekiler stadın açılışını yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL