Gündem Kdz.Ereğli Manşet

Kaymakam Yapıcı’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın “ 30 Ağustos Zafer Bayramı ” dolayısıyla yayınlamış olduğu mesaj   Tarihi zaferlerle dolu Yüce Türk Milleti ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde..

Kaymakam Yapıcı’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın “ 30 Ağustos Zafer Bayramı ” dolayısıyla yayınlamış olduğu mesaj

 

Tarihi zaferlerle dolu Yüce Türk Milleti ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı büyük zaferin 101. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

 

30 Ağustos Zaferi ile milletimiz, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.

 

Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev;  geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

 

Vatanımıza kastedenler bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. Bu topraklar üzerinde Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar var olacak ve ay-yıldızlı bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi şükranla anıyorum.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL