Gündem Kdz.Ereğli Manşet

Kaymakam Yapıcı, Gazeteciler özel hayata ve kişilik haklarına saygılı olmalı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ” dolayısıyla mesaj yayınladı .   ” Basın çalışanlarına, çeşitli haklar sağlayan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961’de kabul..

Kaymakam Yapıcı, Gazeteciler özel hayata ve kişilik haklarına saygılı olmalı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ” dolayısıyla mesaj yayınladı .

 

” Basın çalışanlarına, çeşitli haklar sağlayan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961’de kabul edilmesiyle Çalışan Gazeteciler Günü’nün 63.yıldönümünü kutluyoruz.

 

Halkı ve kamuoyunu aydınlatma gibi ayrıcalıklı ve önemli bir görevi icra eden basın mensupları; özel hayata ve kişilik haklarına saygılı, objektif, ilkeli yayıncılık anlayışı içerisinde vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksizsiz bilgi almalarını sağlamalıdırlar.

 

Zaman içinde teknolojik gelişmelerle birlikte farklı mecralara yayılmış olsa da özünü ve önemini daima koruyan gazetecilik mesleği; zor şartlarda mesai mefhumu gözetmeksizin, yoğun emeklerle çalışmayı gerektiren bir meslektir.

 

Ahlak kuralları doğrultusunda kamuoyunu bilgilendiren ve bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu özveriyle yerine getiren değerli basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim”.

 

 

 

                  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL