Kastamonu Kdz.Ereğli Manşet

Kastamonu-Sinop Karayolunda Otobüs Kazası: 6 Kişi Hayatını Kaybetti, 33 Yaralı!

26 Ocak 2024 günü saat 10:21’de gerçekleşen Kastamonu-Sinop karayolu üzerinde yaşanan trafik kazasında, henüz ismi öğrenilemeyen 34 ESY 73 plakalı Mercedes marka yolcu otobüsü Taraköprü ilçesine bağlı Alatarla köyü mevkiinde..

Kastamonu-Sinop Karayolunda Otobüs Kazası: 6 Kişi Hayatını Kaybetti, 33 Yaralı!

26 Ocak 2024 günü saat 10:21’de gerçekleşen Kastamonu-Sinop karayolu üzerinde yaşanan trafik kazasında, henüz ismi öğrenilemeyen 34 ESY 73 plakalı Mercedes marka yolcu otobüsü Taraköprü ilçesine bağlı Alatarla köyü mevkiinde kontrolden çıkarak tarlaya uçtu. Kazada maalesef 6 kişi yaşamını yitirirken, 33 yaralı mevcuttu. Kazazedelerin kurtarılmasına yönelik müdahaleler ise aralıksız bir şekilde devam etmekteydi. Olayı yerinde bulunan Kastamonu Valisi Meftun Dallı, kaza ile ilgili olarak “İstanbul’dan Sinop’un Ayancık ilçesine seferini yapan otobüsümüz, sabah saatlerinde burada kontrolden çıkarak devrilmiş. Maalesef 6 vatandaşımızı kaybettik, 33 yaralımız var, 3’ünün durumu ağır olduğu bilgisi geldi. Yaralıların tamamı hastanelere ulaştırılmış durumda. Tedavi altındalar şu anda. Otobüs kayarak yoldan çıkmış. Arkadaşlarımız araştırıyor, kazanın neden kaynaklandığını netleştiriyorlar. Yolda tuzlama çalışması yapıldı, kar yağışından önce bu tedbirler alındı, belki buna rağmen tuzun az düştüğü yerler olabilir. Oradalar da buzlanma oluşmuş olabilir, bunu şu anda bilemiyoruz. Yapılan incelemenin sonucunda daha net bilgiler ortaya çıkacaktır” şeklindeki izlenimlerini paylaştı.

Benzeri kazaların sık sık yaşandığı bu bölgede, daha önce de birçok trafik kazası meydana geldiği ve bu olayların sıklığına dikkat çekildi. Örneğin 4 Temmuz 2022 tarihinde Kastamonu’da bulunan bir otomobil, seyir halinde olan bir kamyona çarpmış, tüm yolcular hayatını kaybetmişti.

Halk arasındaki meydana gelen travmatik olaylara dikkat çekmek için önlem alınması gerektiğinin altı çizilirken, valilikten ise bu olayların tekrarlanmaması adına belli bir önlem alınıp alınmadığı yönünde bilgi paylaşılması bekleniyor. Ayrıca, diğer bölgelerde de günlük hayatı etkileyen pek çok olayın yaşandığı, gerek trafik kazaları gerekse Asayiş, Çevre ve Ekonomi haberleri ile ilgili güncel bilgilere erişimin sürdüğü belirtiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL