Genel

Kastamonu Belediyesi, 130 personel ve 48 iş makinesi ile kışa hazır

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, beklenen kar yağışı ve soğuk havalar öncesinde 130 personel ve 48 iş makinesi ile teyakkuza geçtiklerini belirtti. Karla mücadele çerçevesinde gerekli önlemlerini alan, personel ve …

Kastamonu Belediyesi, 130 personel ve 48 iş makinesi ile kışa hazır

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, beklenen kar yağışı ve soğuk havalar öncesinde 130 personel ve 48 iş makinesi ile teyakkuza geçtiklerini belirtti.

Karla mücadele çerçevesinde gerekli önlemlerini alan, personel ve ekipmanlarını hazır hale getiren Kastamonu Belediyesi, 7 gün 24 vazife için hazır bekliyor. Bu çerçevede bin 100 ton tuz, 4 bin ton kum, 5 adet kar küreme ve tuz serme aracı, 2’si kar küreme bıçaklı 10 adet bekoloder, 5 adet yükleyici, 4 adet ’greyder’, 5 adet ’bobcat’, 5 adet traktör, 6 adet açık kasa kamyonet, kaldırımlar için 5 adet kar temizleme makinesi, 3 adet kepçe ve 20 ton solüsyon ile 130 personel kar yağışı ile birlikte harekete geçerek vatandaşların kış şartlarından en az seviyede etkilenmesi için mücadele edecek. Bunun yanı sıra, ihtiyaç duyulması halinde personel ve ekipman sayısında artış da yapılacak.

130 personel ve 48 iş makinesi ile teyakkuz halinde

Belediye Dış Hizmetler Yerleşkesinde gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalarda bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Ekiplerimizle birlikte kışa hazırız. Biliyorsunuz artık mevsimler normal seyrinin dışında bir seyir gösteriyor. Yazdan kışa, kıştan yaza giriyoruz. Baharlar aradan çıktı. Dolayısıyla hem yaşanan sel felaketleri hem de yaşanan birtakım emareler artık normalin dışında bir iklimle karşı karşıya olduğumuzu bize gösteriyor. İlgili kurumlar tarafından da bu sene kışın biraz daha çetin geçeceği dile getirildi. Kastamonu kış memleketi. Biz de bu anlamda bütün hazırlıklarımızı çok önceden tamamlamıştık. Biz kışa hazırız. İnşallah kazasız belasız bir kış geçiririz. Kıymetli hemşehrilerime de kış boyu hiçbir sıkıntı yaşatmadan her türlü yaşanabilecek ihtimal olumsuzlukların üstesinden birlikte geliriz. Ekiplerimiz buna hazır. Ekipmanlarımızla, çalışanlarımızla, birim müdürlerimizle hep birlikte kışa hazırız. Dün akşam Ilgaz’a kar yağdığını da öğrendik. Tabii, kar berekettir. İnşallah seyrinde bir kış geçiririz. Elbette kar yağışı olsun, barajlarımız dolsun. Ama her şartta biz yaptığımız hazırlıklarla hem tuzlama çalışması için hem de solüsyonlarımızla kışa hazırız. Dediğim gibi inşallah kazasız belasız normallerinde bir kış geçiririz. Elbette artık yaşanan şeyler bize gösterdi ki yaşadığımız her şeyi biraz abartılı yaşıyoruz. İnşallah üstesinden gelemeyeceğimiz şartlarla karşı karşıya kalmayız. Ama hemşehrilerimiz rahat olsunlar, biz hazırız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL