Karabük

Karabük’te Zehirlenen Tilki, Tavuk ve Köpeklerin Ölümü Jandarma ve Tarım Müdürlüğünü Harekete Geçirdi

Karabük’te tilki, tavuk ve 4 köpeğin zehirlenerek telef edilmesine ilişkin jandarma ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Olay merkeze bağlı Başköy Köyü’nde meydana geldi. Bahse konu yerde yapılan..

Karabük’te Zehirlenen Tilki, Tavuk ve Köpeklerin Ölümü Jandarma ve Tarım Müdürlüğünü Harekete Geçirdi

Karabük’te tilki, tavuk ve 4 köpeğin zehirlenerek telef edilmesine ilişkin jandarma ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Olay merkeze bağlı Başköy Köyü’nde meydana geldi. Bahse konu yerde yapılan incelemede 4 köpek ile 1’er tavuk ve tilkinin telef olması üzerine vatandaşlar durumu jandarma ve Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Olay yerinde bulunan ve zehirli olduğu değerlendirilen tavuk kemiği parçaları ile zehirlenen hayvanlardan numuneler alındı.

Telef olan hayvanlar ekipler tarafından gömülürken olayla ilgili soruşturma sürüyor. Yetkililer, olayın detaylı bir şekilde inceleneceğini ve sorumluların tespit edilerek gerekli cezai işlemlerin uygulanacağını belirtti. Ayrıca, bölgede benzer olayların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınacağı ifade edildi.

Olayın yaşandığı köyde hayvan sahipleri ve diğer vatandaşlar olayı kınarken, bu tür vahşetin bir an önce son bulmasını istediklerini belirtti. Ayrıca, hayvan hakları konusunda toplumsal duyarlılığın artırılması ve hayvanlara yönelik şiddetin önlenmesi için daha etkin yasal düzenlemelerin yapılması gerektiği vurgulandı.

Hayvan severler ve çevre aktivistleri de olayın ardından sosyal medyada tepkilerini dile getirdi. Hayvan katliamlarının artık son bulması gerektiğini ve bu tür suçluların daha sıkı cezalar alması gerektiğini belirten paylaşımlar yapıldı. İlgili kurumlar ise, olayın tüm detaylarıyla aydınlatılacağını ve suçluların adalet karşısında hesap vereceğine dair kamuoyuna güvence verdi. Gelişmelerin yakından takip edileceği bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL