Asayiş Karabük

Karabük’te Polis, Telefon Dolandırıcılarının 127 Bin TL’lik Hırsızlığını Engelledi

Karabük’te bir kişi, Safranbolu ilçesinde yaşayan F.E., telefonla kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılara 127 bin lirasını kaptırmak üzereyken, polis ekipleri tarafından engellendi. F.E., kendisini arayarak polis olduklarını söyleyen şahısların kimliğinin..

Karabük’te Polis, Telefon Dolandırıcılarının 127 Bin TL’lik Hırsızlığını Engelledi

Karabük’te bir kişi, Safranbolu ilçesinde yaşayan F.E., telefonla kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılara 127 bin lirasını kaptırmak üzereyken, polis ekipleri tarafından engellendi. F.E., kendisini arayarak polis olduklarını söyleyen şahısların kimliğinin kopyalandığını, suç örgütlerine karıştığını iddia ederek altın ve paralarını bozdurup banka hesabına yatırmasını istediler. Evindeki altınları bozdurarak paralarıyla birlikte 127 bin TL’yi dolandırıcıların verdiği hesaba yatırmak üzere il merkezine giden F.E.’nin telefon dolandırıcılığına maruz kalabileceği ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, paranın yatırılmasını engelledi.

İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmaların durmaksızın devam edeceğini belirtti. Polis ekipleri, halkın güvenliğini sağlamak ve suçları önlemek adına çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladılar. Yaşanan olayın ardından, vatandaşlar telefonla kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Kurbanın yakını, yaşanan olayın ardından medyaya konuştu ve bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşların bilinçli olmaları gerektiğini söyledi. Karabük’te yaşayan herkes, bu tarz dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmalı ve şüpheli durumlarda emniyet güçlerine başvurmalıdır. Dolandırıcıların mağdurlarının hassasiyetlerini kullanarak suç işledikleri göz önünde bulundurularak, vatandaşlar bu tür durumlarda dikkatli olmalı ve polis ekiplerine başvurmalıdır.

Yaşanan bu olayın ardından, emniyet güçleri, vatandaşları telefon ve internet dolandırıcılıklarına karşı uyanık olmaya çağırıyor. Herhangi bir şüpheli durumla karşılaşıldığında, derhal emniyet güçlerine başvurulmalı ve dolandırıcılık girişimleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bu tür suçlardan korunmak için vatandaşların bilinçli ve dikkatli olması son derece önemlidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL