Karabük

Karabük’te kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 67 köy yolu yeniden açıldı, ambulans karda mahsur kaldı!

Karabük’e sert bir kar yağışı düştü ve bu durum 67 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. İl Özel İdaresi ekipleri, yoğun çalışmalarının ardından 811 kilometrelik yolun tekrar ulaşıma açılmasını sağladı…

Karabük’te kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 67 köy yolu yeniden açıldı, ambulans karda mahsur kaldı!

Karabük’e sert bir kar yağışı düştü ve bu durum 67 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. İl Özel İdaresi ekipleri, yoğun çalışmalarının ardından 811 kilometrelik yolun tekrar ulaşıma açılmasını sağladı. Bu sayede mahsur kalan köy sakinleri ve ambulanslar artık yollara çıkabiliyor.

Eflani ilçesi Ovaşeyhler köyü Örencik Mahallesi’ndeki bir hastanın alınması için hareket eden ambulans, yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kaldı. Neyse ki karla mücadele ekipleri sayesinde ambulans, hasta için bekleyen köye ulaşmayı başardı.

Karabük’te yaşanan bu süreçte karla mücadele ekipleri ve il özel idaresi büyük bir çaba sarf ederek 67 köy yolunu açmayı başardı. Bu sayede mahsur kalan köy sakinleri ile hasta ve yardıma ihtiyacı olanlar artık mağduriyet yaşamayacak. Kar yağışının ardından yapılan bu çalışmalar sayesinde, ulaşım ve acil sağlık hizmetleri tekrar sağlanmış oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL