Karabük

Karabük’te Avrupa Birliği Projesi ile Safranbolu Tanıtımı Yapıldı!

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yer alan Alibaba Anaokulu’nda, Karabük Üniversitesi öncülüğünde başlatılan Avrupa Birliği projesi kapsamında Safranbolu’nun tanıtımı yapıldı. Proje kapsamında Slovenya, Letonya ve Estonya Ülkelerinden okul öncesi eğitim kurum müdürleri..

Karabük’te Avrupa Birliği Projesi ile Safranbolu Tanıtımı Yapıldı!

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yer alan Alibaba Anaokulu’nda, Karabük Üniversitesi öncülüğünde başlatılan Avrupa Birliği projesi kapsamında Safranbolu’nun tanıtımı yapıldı. Proje kapsamında Slovenya, Letonya ve Estonya Ülkelerinden okul öncesi eğitim kurum müdürleri ve öğretmenleri okula ziyarette bulunarak, Safranbolu ve okulun tanıtımını gerçekleştirdi.

Tanıtım toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, Şube Müdürü İhsan Parlak ve misafir öğrenciler katıldı. Toplantıda, öğrencilere ebru sanatı çalışması yapıldı ve çeşitli oyunlar sergilendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Odabaşoğlu, yaptığı konuşmada, “Günümüz bilgi çağında dijital teknolojilerin eğitimde kullanılması birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Bu projemiz ile okul öncesi dönem öğrencilerimizin 50 farklı kategoride renkler, sayılar, teknoloji gibi konularda oyunlar oynayarak öğrenmesi hedefleniyor. Oyunlar ve hikayeler ile öğrencilerimizin öz güvenlerinin desteklenmesi, mutlu birer birey olmaları hedeflenmektedir. Geleneksel eğitim anlayışının yanında yeni öğrenme ortamlarıyla öğrencilerimiz için daha etkin bir öğrenme sağlanmaktadır” şeklinde konuştu.

Digital Pre-School projesi, okul öncesi dönem öğrencilerinin dijital teknolojilerin eğitimde kullanılmasıyla daha etkin öğrenme sağlamayı hedeflemektedir. Proje kapsamında öğrencilere farklı kategorilerde oyunlar oynayarak öğrenme imkanı sunulmakta ve öğrencilerin özgüvenlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca, geleneksel eğitim anlayışının yanı sıra yeni öğrenme ortamlarıyla öğrencilere daha etkin bir öğrenme deneyimi sunulmaktadır. Bu proje kapsamında Safranbolu ve Alibaba Anaokulu diğer ülkelerin eğitimcilerine tanıtılarak uluslararası işbirliği ve deneyim paylaşımı sağlanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL