Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karabük’te 38 okulda şehitlerin isimleri yaşatılıyor

Karabük’teki 38 okulda Türkiye’nin

Karabük’teki 38 okulda Türkiye’nin birliği ve bekası için şehit olan polis ve askerlerin isimleri yaşatılıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan projeler çerçevesinde şehitlerin isimleri okullarda yaşatılıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Ülkemizin birliği dirliği ve bekası için şahadete koşan kahramanlarımızın isimlerini Karabük ili genelinde 38 okulumuzda yaşatmaya çalışıyoruz. Onun dışında da ortak alanlarımız ve kütüphanelerimiz de şehitlerimizin isimlerini veriyoruz” dedi.

Şehitlerin isimlerini vermenin yanı sıra öğrencilere şehidin ismini ve şehadetini anlatıldığını belirten Akbaş, aynı zamanda çocuklara şehitlik, birlik, beka, bayrak ve vatan sevgisi kavramlarının da öğretildiğini vurguladı. Akbaş, ailelerle de yakından ilgilendiklerini, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda okul yöneticilerinin şehit ailelerini ziyaret ettiklerini ve ailelerin durumu hakkında bilgi aldıklarını söyledi.

Ayrıca Akbaş, 44 derslik, 4 kütüphane ve 10 ortak kullanım alanına da şehitlerin isimlerinin verildiğini açıkladı. Bu sayede şehitlerin anısının okullarda ve ortak alanlarda yaşatıldığını belirtti. Bu projelerin amacının, genç nesillere vatan sevgisi, birlik ve beraberlik duygularını aşılamak ve şehitlerin fedakarlıklarını unutulmaz kılmak olduğu kaydedildi. Karabük’teki okullarda yapılan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de şehit ailelerinin mutlaka davet edildiği ve onlarla bir araya gelindiği ifade edildi. Bu çalışmaların, şehitlerin anısını yaşatmanın yanı sıra genç nesilleri vatan sevgisi ve milli değerler konusunda bilinçlendirmeyi amaçladığı ifade edildi.