Karabük

Karabük ve Zonguldak’ta Öğrenciler Karnelerini Aldı, Valiler Sevinci Paylaştı

Karabük ilinde eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi ve öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Vali Mustafa Yavuz, Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ile birlikte Şehit Mehmet Dinçel İlkokulu’nu ziyaret ederek..

Karabük ve Zonguldak’ta Öğrenciler Karnelerini Aldı, Valiler Sevinci Paylaştı

Karabük ilinde eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi ve öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Vali Mustafa Yavuz, Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ile birlikte Şehit Mehmet Dinçel İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle buluştu. Vali Yavuz, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak karnelerini hediyelerle birlikte dağıttı. Karabük genelinde 200 okulda yaklaşık 37 bin öğrenci, 19 Ocak’ta başlayan ve 5 Şubat’ta ikinci dönemin başlayacağı eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle karne sevinci yaşadı. Vali Yavuz öğrencilere 15 günlük ara tatilde dinlenip ikinci döneme hazırlanmalarını önerdi.

Zonguldak’ta da öğrenciler karne sevinci yaşadı. Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Dilaver ve Üzülmez İlkokullarında öğrencilere karnelerini dağıttı. Zonguldak’ta toplamda 48 okul öncesi kurumda 3 bin 658 öğrenci, 183 ilkokulda 32 bin 899 öğrenci, 113 ortaokulda 27 bin 698 öğrenci, 80 lisede 27 bin 128 öğrenci ve toplamda 7 bin 744 öğretmenle birlikte karne sevinci yaşandı. Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencilerin sevincine ortak olarak karnelerini dağıttı.

Her iki ilde de eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken öğrencilerin karne sevincine yetkililer de ortak oldu. Yavuz ve Hacıbektaşoğlu, öğrencilerin karne heyecanına ortak olarak öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundular ve ikinci döneme hazırlanmalarını önerdiler. Bu özel gün, öğrenciler için unutulmaz bir anı olurken, gelecek döneme umutla bakmalarını sağladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL