Karabük

Karabük Üniversitesi ve TUSAŞ Arasında Yapılan İş Birliği Protokolüyle Öğrencilere Yeni Fırsatlar

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdür yardımcıları Prof. Dr. Lokman Kuzu ve Dr. Özkan Altay ile iş birliği protokolü imzaladı…

Karabük Üniversitesi ve TUSAŞ Arasında Yapılan İş Birliği Protokolüyle Öğrencilere Yeni Fırsatlar

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdür yardımcıları Prof. Dr. Lokman Kuzu ve Dr. Özkan Altay ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol, KBÜ ile TUSAŞ arasında eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliğini geliştirmeyi amaçlıyor.
Karabük Üniversitesi ve TUSAŞ arasındaki protokol, lisansüstü eğitime yönelik ortak tez ve proje çalışmaları gerçekleştirmeyi, öğrencilere TUSAŞ’ın laboratuvar ve teçhizat altyapısı ile tesislerini kullanma imkanı sunmayı ve havacılık ve uzay teknolojileriyle ilgili projelerde ortak çalışmalar yürütmeyi öngörüyor.
Rektör Kırışık, iş birliğinin öğrencilere yüksek kalitede eğitim fırsatları sunacak, onları havacılık ve uzay sektörlerinde geleceğin liderleri olarak yetiştirmeye yardımcı olacağını belirtti. TUSAŞ’tan gelecek destekle öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştireceklerini ifade etti.
TUSAŞ Genel Müdür yardımcıları Kuzu ve Altay da protokolün, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmeleri ve sektöre katılmaları için önemli bir adım olduğunu, iş birliği ile öğrencilere sektördeki en güncel bilgileri ve deneyimleri sunarak, onların gelecekteki başarılarına katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti. Bu iş birliğinin, üniversitenin akademik vizyonunu güçlendireceğini ve genç yeteneklerin sektöre entegrasyonunu sağlayarak Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayisine değerli katkılar sunmasını hedeflediklerini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL