Karabük

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den Asgari Ücretlilere ve Emeklilere Bin Adet Konut Müjdesi!

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yeni dönemde seçildiğinde asgari ücretlilere, emeklilere ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik bin adet konut projesini hayata geçireceğini açıkladı. Vergili, bu projenin Karabük’ü depreme karşı hazır..

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den Asgari Ücretlilere ve Emeklilere Bin Adet Konut Müjdesi!

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yeni dönemde seçildiğinde asgari ücretlilere, emeklilere ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik bin adet konut projesini hayata geçireceğini açıkladı. Vergili, bu projenin Karabük’ü depreme karşı hazır hale getireceğini söyledi ve uzun vadeli ödeme imkanı, sosyal donatı alanları ve çocuk parkları içeren bir yaşam merkezi oluşturacaklarını ifade etti. Bu projenin arsa ve projesinin belediye tarafından karşılanacağını belirtti.

Başkan Vergili ayrıca asgari ücretlilere kira öder gibi konut sahibi olma imkanı sağlayacaklarını vurgulayarak, emekli vatandaşlara su ve toplu taşımayı ücretsiz yapacaklarını söyledi. Bin adet konutun maliyetinin diğer konutlara göre yüzde 40 daha ucuza mal edileceğini ve bu maliyet düşüşünün vatandaşa yansıtılacağını belirtti.

Vergili, projeye ilişkin eleştirilere ise “Arsa payı ve alt yapı belediyeden olacağı için TOKİ ve diğerlerin yaptığı konutlardan daha ucuza mal edeceğiz bu konutları. Bu maliyet düşüşünü de vatandaşa yansıtacağız” dedi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin bu proje ile ilgili detaylı açıklamaları beklenirken, projeyle ilgili tartışmaların devam etmesi bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL