Karabük

Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, Millet Bahçesi İnşaat Alanında Proje Detaylarını Paylaştı

Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç ile İl Başkanı Ferhat Salt’la birlikte Millet Bahçesi İnşaat alanına gitti. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi..

Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, Millet Bahçesi İnşaat Alanında Proje Detaylarını Paylaştı

Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç ile İl Başkanı Ferhat Salt’la birlikte Millet Bahçesi İnşaat alanına gitti. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı ve alanı inceledi. Çetinkaya, millet bahçesinin şehrin sosyal ve kültürel dokusunu güçlendiren bir buluşma noktası olacağını belirtti.

70 bin metrekarelik bir alana sahip olan millet bahçesinin Karabük şehrine kimlik kazandıracağını vurgulayan Çetinkaya, şehir sakinlerinin doğayla iç içe zaman geçirebileceği, spora ve dinlenmeye uygun modern bir yaşam alanı oluşturulduğunu söyledi. Ayrıca, şehit aileleri, gaziler ve engelli vatandaşlar için özel alanlar oluşturulacağını ifade etti.

Çetinkaya, millet bahçesinin Karabük’te yaşayan her bireyin kullanabileceği bir alan haline geleceğini belirterek, engelli vatandaşlar ve şehit aileleri için özel tasarlanmış alanlar oluşturulacağını ve bu gruplara ücretsiz hizmet alanları verileceğini dile getirdi. Ayrıca kadınlar için meslek edinme fırsatları ve sosyal faaliyetlerin düzenleneceği özel alanlar oluşturulacağını belirtti.

Millet bahçesinde yeşil alanların yanı sıra anıt alanı, spor sahaları, parklar, kafeteryalar, iş yerleri, cami, seyir terasları, oturma alanları, oyun parkları, bisiklet ve yürüyüş yolları, kamelyalar gibi birçok sosyal merkezin yer alacağı da ekledi. Özkan Çetinkaya, millet bahçesinin şehirde dayanışma ve bir arada yaşama sembolü olacağını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL