Karabük

Kar Kıskacında Çekici 7 Metrelik Şarampole Yuvarlandı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde meydana gelen yoğun kar yağışı, bölgede ulaşımı olumsuz etkiledi. Yolların karla kaplanması sonucu birçok araç mahsur kaldı. Safranbolu’nun 1030 rakımlı Ahmetusta Geçidi mevkiinde, bir çekici kar nedeniyle..

Kar Kıskacında Çekici 7 Metrelik Şarampole Yuvarlandı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde meydana gelen yoğun kar yağışı, bölgede ulaşımı olumsuz etkiledi. Yolların karla kaplanması sonucu birçok araç mahsur kaldı. Safranbolu’nun 1030 rakımlı Ahmetusta Geçidi mevkiinde, bir çekici kar nedeniyle yolda kalan bir aracı kurtarmaya giderken sürücüsünün kontrolünden çıktı ve yaklaşık 7 metrelik bir şarampole yuvarlandı. Araçta bulunan sürücü kazayı yara almadan atlattı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yüksek kesimlere kar yağışı uyarısında bulunmuş ve kar yağışının gece boyunca aralıksız devam edeceğini bildirmişti. Kara yolları ekipleri ise yüksek kesimlerde kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaparak yolların açık kalmasını sağlamaya çalışıyor.

Çekici kazasının ardından bölgeye polis ekipleri sevk edildi ve sürücülere mesafe ve zincir uyarılarında bulundu. Kar nedeniyle zor anlar yaşayan sürücülerin yanı sıra bazı vatandaşlar ise karın tadını çıkardı. Ahmetusta mevkiinde kar topu oynayıp ateş yakan vatandaşlar, karın keyfini çıkardı. Bunlardan biri de Dilek Pençek isimli bir vatandaştı. Pençek, kar yağışı sonrası bölgeye gelerek kardeşi ve arkadaşları ile ateş yakıp eğlendiklerini belirtti. Kar yağışı nedeniyle yaşanan olumsuzluklara rağmen bazı vatandaşlar karın keyfini doya doya çıkardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL