Karabük

Kahramanmaraş Depreminden Sağ Kurtulan Kadının Dokunaklı Hikayesi

Kader İncecik, Kahramanmaraş merkezli depremde ailesiyle birlikte sağ kurtuldu. Ağır hasarlı bir binada mahsur kalan İncecik, ailesiyle birlikte çıkmayı başardı. Depremin ardından Hatay’da kaldıktan sonra eşiyle birlikte Karabük’e yerleşti. Şehre..

Kahramanmaraş Depreminden Sağ Kurtulan Kadının Dokunaklı Hikayesi

Kader İncecik, Kahramanmaraş merkezli depremde ailesiyle birlikte sağ kurtuldu. Ağır hasarlı bir binada mahsur kalan İncecik, ailesiyle birlikte çıkmayı başardı. Depremin ardından Hatay’da kaldıktan sonra eşiyle birlikte Karabük’e yerleşti. Şehre yerleşirken aile ekonomisine katkı sağlamak için Hatay’ın yöresel lezzetlerini yaparak sosyal medya üzerinden satışını yapmaya başladı.

İncecik, depremin yaşattığı korku ve çaresizlik hakkında konuştu. Deprem anında ailesiyle yaşadığı korkunç anıları anlattı. Eşini ve çocuklarını kaybetme endişesiyle kısa süreli bir kaos yaşadı.

Deprem sonrası yaşadığı süreci anlatan İncecik, elektriğin yeniden gelmesinin verdiği mutluluğu ve telefonların şarj edilmesiyle yaşanan sevinci dile getirdi. Ayrıca, depremle ilgili ölüm haberlerinin ulaşmasının kendisini zorladığını belirtti.

Hatay’ın yöresel lezzetlerini Karabük’e taşıyarak, sosyal medya üzerinden satışını yaparak ev ekonomisine katkıda bulunduğunu söyleyen İncecik, depremin yıl dönümü nedeniyle paylaşılan görüntüleri izleyemediklerini aktardı. Gidecek evlerinin olmamasının çok da önemli olmadığını, ancak gidecek şehirlerinin olmamasının çok dokunduğunu ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL