Genel Güncel Gündem Kdz.Ereğli Manşet

Kafkametler’in kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde batan Kafkametler adlı kuru yük gemisinin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmalarına TCG Akın gemisinin yanı sıra acil kurtarma ve itfaiye gemisi Nene Hatun da katıldı. 19 Kasım’da kuvvetli fırtına nedeniyle askeri …

Kafkametler’in kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde batan Kafkametler adlı kuru yük gemisinin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmalarına TCG Akın gemisinin yanı sıra acil kurtarma ve itfaiye gemisi Nene Hatun da katıldı.

19 Kasım’da kuvvetli fırtına nedeniyle askeri mendireğe çarparak batan Türk bayraklı Kafkametler gemisinin 12 mürettebatından 5’inin cansız bedenine ulaşılmıştı. Geminin kaptanı Cemal Turan, mürettebatları Berke Çamurtaş, Veli Özel, Göksel Özel, Satılmış Uslu, Mustafa Nacar ve Ömer Hebip’e ise halen ulaşılamadı. Kayıp 7 mürettebata ulaşmak için 18 gündür ekiplerin çalışmaları sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TSK ve Kıyı Emniyeti’ne bağlı ekipler havadan, denizden ve karadan çalışmalarını sürdürüyor. Dalgıçların gemi içinde ve çevresinde yaptığı aramalara TCG Akın’ın yanı sıra Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı acil kurtarma ve itfaiye gemisi Nene Hatun da katıldı. Geminin dalgıçları, diğer dalgıçlarla birlikte çalışmalara eşlik ediyor. Çamur ve görüş mesafesinin yer yer 15 santimetreye düştüğü denizde dalgıçlar zorlu şartlarda kayıp mürettebatı arıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL