Asayiş Kdz.Ereğli Manşet

Kafkametler’in 7 mürettebatından halen iz yok!

19 Kasım günü Kdz. Ereğli ilçesi açıklarında mendireğe çarparak batan Kafkametler adlı Türk gemisinin 12 mürettebatından 5’ine ulaşıldı. Geriye kalan 7 mürettebatın arama çalışmaları ise yoğun bir şekilde devam ediyor…

Kafkametler’in 7 mürettebatından halen iz yok!

19 Kasım günü Kdz. Ereğli ilçesi açıklarında mendireğe çarparak batan Kafkametler adlı Türk gemisinin 12 mürettebatından 5’ine ulaşıldı. Geriye kalan 7 mürettebatın arama çalışmaları ise yoğun bir şekilde devam ediyor.

TCG Akın Gemisi, arama kurtarma çalışmalarına destek olmak üzere dün itibariyle batan geminin yakınlarına konumlandı. TCG Akın, denizden yapılacak detaylı arama çalışmalarında kritik bir rol oynuyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait botlar, deniz yüzeyinde kayıp mürettebat üyelerinden herhangi bir iz aramaya devam ediyor.

Ayrıca, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, kıyı bölgelerinde karadan arama faaliyetlerini sürdürüyor. Bu ekipler, kıyıya vurabilecek herhangi bir ipucunu bulmak için geniş bir alanda titizlikle çalışmalarını yürütüyor.

Arama kurtarma ekiplerinin yoğun çabaları devam ederken, kayıp mürettebatın aileleri ve yakınları için de zorlu bir bekleyiş sürüyor. Yetkililer, arama çalışmalarının sonuçlarına dair kamuoyunu sürekli bilgilendiriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL