Dünya

İtalya’da Ateşe Verilen Zırhlı Aracın Soygun Anları Görüntülendi

İtalya’nın Sassari kentinde meydana gelen olayda, seyir halindeki para taşıyan zırhlı araca çete üyeleri saldırdı. Saldırganlar, aracın önünü keserek silahlı olarak araçtaki görevlilerden teslim olmalarını istedi. Daha sonra aracı soyarak..

İtalya’da Ateşe Verilen Zırhlı Aracın Soygun Anları Görüntülendi

İtalya’nın Sassari kentinde meydana gelen olayda, seyir halindeki para taşıyan zırhlı araca çete üyeleri saldırdı. Saldırganlar, aracın önünü keserek silahlı olarak araçtaki görevlilerden teslim olmalarını istedi. Daha sonra aracı soyarak ateşe veren saldırganlar, olay yerine gelen güvenlik güçlerinin müdahalesi üzerine kaçmayı başardılar. Soygun sırasında araçtan saçılan paralar ve araçların kullanılamaz hale gelmesi tümüyle kameralar tarafından kaydedildi.

Bu saldırı, son 25 yılda meydana gelen benzeri saldırılarda 150 milyon euronun çalındığı bilgisini paylaşan İtalyan basını tarafından da yakından takip edilmektedir. Bununla birlikte, soyguna ilişkin yaşananlar sonrasında, İtalya’da endişelerin artış göstermesine neden oldu. Saldırıda dört çete üyesi ve üç şoför yaralanırken, saldırının perde arkasının ortaya çıkarılması için detaylı bir soruşturma başlatıldı.

Soygunun perde arkasına ilişkin detaylar, en az 8 haydutun yolu zincirle kapattığı ve çivileri asfalta saçtığı, kamuflajlı iki saldırganın silah zorlayarak sürücüyü dışarı çıkardığı ve aracı ateşe verdikleri bilgisiyle gün yüzüne çıktı. Ayrıca, saldırganların bir zırhlı araçtan nakit para dolu bazı kasaları aldıkları da rapor edildi.

Bu olay, İtalya’nın Sassari kentindeki hırsızlık ve saldırı olaylarının ciddiyetini bir kez daha gündeme getirirken, bölgedeki güvenlik önlemlerinin yeniden gözden geçirilmesi gerektiği konusunda kamuoyunda endişelerin artmasına sebep oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL