Gündem Kdz.Ereğli Manşet

İşte yerel seçimde Ak Parti ile MHP’nin Zonguldak planı!

31 Mart 2024 yerel seçim öncesi ittifak görüşmeleri hız kazanırken TGRT Haber’de çıkan haberde Zonguldak dahil 4 il için ortak adaya kesin gözüyle bakılıyor. Ak Parti ile MHP yerel seçimler..

İşte yerel seçimde Ak Parti ile MHP’nin Zonguldak planı!

31 Mart 2024 yerel seçim öncesi ittifak görüşmeleri hız kazanırken TGRT Haber’de çıkan haberde Zonguldak dahil 4 il için ortak adaya kesin gözüyle bakılıyor.

Ak Parti ile MHP yerel seçimler için anlaşmaya vardı. 2 partinin yürüttüğü stratejiye göre MHP’nin yönettiği belediyeler yine MHP’ye bırakılabilir.

Ak Parti ve MHP’nin Zonguldak, Kırşehir, Uşak ve Giresun gibi şehirlerde ayrrı aday çıkarması durumunda muhalefeti avantajlı hale getirilebileceği tespit edildi.

Buna göre hangi tarafın aday gösterileceği kapsamlı bir çalışmayla belirleneceği öğrenilirken “Hangi adayla seçim kazanılır” sorusuna verilen cevap olacak.

Temayülün ardından vatandaşa isim sorulacağı öğrenildi. Temayüle konu olmayan isimlerin de vatandaşa sorulacağı ifade edildi.

Ak Parti’den Selim Alan dışında kimse aday adaylığı için başvuru yapmazken vatandaşın vereceği cevaba göre başka aday da çıkartılabileceği ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL