Asayiş

İstanbul’da Polis ve Savcı Maskeli Dolandırıcı Çetesi Milyonluk Vurgun Yaptı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör örgütü suçlar soruşturma bürosu tarafından yürütülen bir soruşturma sonucunda, 71 şüphelinin farklı yöntemlerle dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı. Şüpheliler, yurttaşları arayarak kendilerini “polis”, “savcı”, “banka veya kredi..

İstanbul’da Polis ve Savcı Maskeli Dolandırıcı Çetesi Milyonluk Vurgun Yaptı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör örgütü suçlar soruşturma bürosu tarafından yürütülen bir soruşturma sonucunda, 71 şüphelinin farklı yöntemlerle dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı. Şüpheliler, yurttaşları arayarak kendilerini “polis”, “savcı”, “banka veya kredi kurumları çalışanı” olarak tanıtarak, sahte trafik sigortası siteleri üzerinden veya diğer dolandırıcılık yöntemleriyle mağdurları kandırarak hesaplarındaki paraları kendilerine veya birlikte çalıştıkları kişilere göndermelerini sağlamışlardır. 71 şüpheli toplamda 69 farklı dolandırıcılık olayında yaklaşık 5 milyon 885 bin lira haksız kazanç elde etmiştir.

Yapılan çalışmalar sonucunda 5 şüpheli tutuklanırken, 2 şüphelinin yurt dışında olduğu tespit edilmiştir. 64 şüpheli için ise yakalama kararı çıkarılmıştır. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri bir operasyon düzenleyerek İstanbul, Adıyaman, Ankara, Bolu, Diyarbakır, Elâzığ, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak ve Yalova’da şüphelileri yakalamak üzere çalışma başlatmıştır. Operasyonlar sonucunda 41 şüpheli gözaltına alınmış, 7 şüpheli ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken 34 şüpheli için işlemler devam etmektedir.

Operasyonlar sırasında yapılan ev aramalarında çok sayıda dijital materyal ve ruhsatsız silah ele geçirilmiş olup, firari şüphelilerin yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir. Bu olay, ülke genelinde dolandırıcılık suçlarına karşı yürütülen etkili bir operasyon olarak dikkat çekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışmaları, şüphelilerin farklı illerde dahi olsalar etkili bir şekilde yakalanmasını sağlamıştır. Bu durum, yurttaşların güvenliğinin sağlanması ve dolandırıcılıkla mücadelede güçlü bir devlet yapılanmasına sahip olunduğunu göstermektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL