Dünya

İsrailli Esirlerin Yakınları, Parlamentoyu Bastı: “Rehineleri Kurtarın!”

İsrailli esirlerin yakınları, İsrail parlamentosunda Maliye Komitesi toplantısını basarak rehinelerin bir an önce kurtarılmasını istedi. Esirlerin aileleri, İsrail’in Gazze’deki saldırıları sürerken hükümete seslerini duyurabilmek için yeni bir protesto düzenledi. Protesto..

İsrailli Esirlerin Yakınları, Parlamentoyu Bastı: “Rehineleri Kurtarın!”

İsrailli esirlerin yakınları, İsrail parlamentosunda Maliye Komitesi toplantısını basarak rehinelerin bir an önce kurtarılmasını istedi. Esirlerin aileleri, İsrail’in Gazze’deki saldırıları sürerken hükümete seslerini duyurabilmek için yeni bir protesto düzenledi. Protesto sırasında, esir yakınları Knesset’te yapılan Maliye Komitesi toplantısını bastı. Bir kişinin üzerinde “Çocuklarımız orada ölürken siz burada oturmayacaksınız” yazılı bir pankart açtığı ve bir diğerinin üç aile üyesinin fotoğraflarını havaya kaldırarak, “Sadece bir tanesinin, üç kişiden birinin canlı olarak geri gelmesini istiyorum” dediği görüldü.

İsrail ve Filistin arasında 24 Kasım’da başlayan 4 günlük insani ara iki kez uzatıldıktan sonra 1 Aralık’ta sona ermişti. İnsani ara kapsamında Hamas Gazze Şeridi’nde tutulan 80 İsrailli esiri, İsrail ise 240 Filistinli mahkumu serbest bırakmıştı. İsrail ordusuna göre Gazze Şeridi’nde yaklaşık 130 İsrailli esir bulunurken, 27 esirin ise İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

Bu olaylar, İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından bildirilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL