Dünya

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Katliamları Sürüyor: Deyr el-Belah’ta 16 Filistinli Öldü

İsrail’in Gazze Şeridi’nde 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana sürdürdüğü saldırıları devam ederken, Deyr el-Belah’ta gerçekleşen bir saldırıda 16 Filistinli hayatını kaybetti. Abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik havadan ve karadan..

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Katliamları Sürüyor: Deyr el-Belah’ta 16 Filistinli Öldü

İsrail’in Gazze Şeridi’nde 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana sürdürdüğü saldırıları devam ederken, Deyr el-Belah’ta gerçekleşen bir saldırıda 16 Filistinli hayatını kaybetti. Abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik havadan ve karadan yapılan saldırılarda İsrail ordusu, sivil yerleşim alanlarını gözetmeksizin saldırılar gerçekleştirdi. Bu süreçte 26,751 Filistinli öldü. Deyr el-Belah’taki ev saldırısında ise kadın ve çocuklar da dahil olmak üzere 16 kişi hayatını kaybetti.

7 Ekim 2023 tarihinden bu yana yaşanan çatışmaların ardı arkası kesilmezken, Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’e karşı saldırı düzenledi. Bu saldırıda 1200 İsrailli hayatını kaybetti. İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda ise en az 11 bin çocuk ve 7 bin 500 kadın olmak üzere toplamda 26,751 Filistinli öldü, 65,636 kişi yaralandı, ve binlerce ölü olduğu bildirildi.

İsrail ordusuna göre, Gazze Şeridi’ne düzenlenen saldırılarda 220’si karadan olmak üzere toplamda 557 asker hayatını kaybetti. 24 Kasım 2023 tarihinde yapılan “insani ara”da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir serbest bırakıldı. Ancak binlerce Filistinli hala alıkonulmaya devam edildi.

Gazze dışında, Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de yaşanan saldırılarda 381 Filistinli hayatını kaybetti. Aynı dönemde sınırda çatışmalar devam ederken, 30 Lübnanlı sivil ve 174 Hizbullah mensubu, karşılık olarak 6 İsrailli sivil ve 10 İsrail askeri hayatını kaybetti. Tüm bu olaylar kaynak olarak Anadolu Ajansı (AA) tarafından bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL