Dünya

İsrail Başbakanı: ‘Esirler için Protestolar Faydasız’

Son günlere düzenlenen protestoların faydasız olduğunu ifade eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’nde tutulan İsrailli esirlerin ailelerine ve destekçilerine tepki gösterdi. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yaptığı hava, kara ve deniz..

İsrail Başbakanı: ‘Esirler için Protestolar Faydasız’

Son günlere düzenlenen protestoların faydasız olduğunu ifade eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’nde tutulan İsrailli esirlerin ailelerine ve destekçilerine tepki gösterdi. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yaptığı hava, kara ve deniz saldırılarının ardından 11 binden fazla çocuk ve 7 bin 500 kadının da aralarında bulunduğu 26 bin 257 Filistinlinin öldüğü, 65 binden fazlasının yaralandığı bildirildi. Bu çatışmalarda 81 İsraillinin ve 240 Filistinlinin serbest bırakıldı, ancak İsrail ordusuna göre şu anda hala 136 İsrailli esir bulunuyor.

Binyamin Netanyahu, esir yakınlarının yaptığı protestoların ve çağrıların faydasız olduğunu belirtti. Ayrıca İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki savunma sanayi programının etkinliğini artırmaya yönelik kararlar aldıkları da ifade edildi. Netanyahu, Hamas’ı bitirmek amacıyla Gazze’ye yönelik operasyonların devam edeceği ve Uluslararası Adalet Divanı’nın bu duruma müdahale etmediğini açıkladı. Ayrıca Katar’ın Hamas hareketine baskı yapma konusunda Filistin hareketine yardımcı olabileceğini ifade etti. Netanyahu, Mısır-İsrail ilişkileri konusunda da her iki ülkenin çıkarlarının yönetimi konusunda endişeli olduğunu ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL