Dünya

İngiltere’de 60 Yaşındaki Baba ve 2 Yaşındaki Oğlu Evlerinde Ölü Bulundu

İngiltere’nin Lincolnshire bölgesinde yaşanan üzücü bir olay, 60 yaşındaki Kenneth Battersby ve 2 yaşındaki oğlu Bronson Battersby’nin evlerinde ölü bulunmasıyla sonuçlandı. Baba Kenneth, kalp krizi sonucu hayatını kaybederken, oğlu Bronson..

İngiltere’de 60 Yaşındaki Baba ve 2 Yaşındaki Oğlu Evlerinde Ölü Bulundu

İngiltere’nin Lincolnshire bölgesinde yaşanan üzücü bir olay, 60 yaşındaki Kenneth Battersby ve 2 yaşındaki oğlu Bronson Battersby’nin evlerinde ölü bulunmasıyla sonuçlandı. Baba Kenneth, kalp krizi sonucu hayatını kaybederken, oğlu Bronson ise açlık ve susuzluktan hayatını kaybetti. Bu trajik olay, baba ve oğulun cansız bedenlerinin birlikte bulunmasıyla sosyal hizmet görevlilerini de şoke etti.

43 yaşındaki anne Sarah Piesse, otopsi sonuçlarını öğrendiğinde şok yaşadı. Oğlunun babasının ölümü üzerine açlık nedeniyle yaşamını yitirdiğini öğrenince büyük bir üzüntü yaşadığını belirtti. Anne Piesse, oğlunun ölüm haberini aldıktan sonra hastaneye gittiğini ancak oğlunun cansız bedenine bakamadığını ve bu durumun çok üzücü olduğunu ifade etti.

Olayın ardından yapılan açıklamada, sosyal hizmet görevlilerinin eve iki kez ziyarette bulundukları fakat her seferinde yanıt alamadıkları belirtildi. 27 Aralık’ta başlayan iletişim girişimleri, 9 Ocak’ta cansız bedenlerin bulunmasıyla sonuçlandı. Bu durum, yetkililerin ve ailelerin büyük üzüntüsüne neden oldu.

Büyük bir trajedi olan bu olay, baba ve oğulun cansız bedenlerinin bulunmasından önceki süreçte toplumda ciddi bir endişe yarattı. Sosyal hizmet görevlilerinin uğraşlarına rağmen, bu üzücü sonucun yaşanması herkesi derinden sarstı. Bu olay, toplumda çocukların ve yardıma ihtiyacı olan kişilerin durumlarına daha fazla dikkat edilmesi gerekliliğini bir kez daha ortaya çıkardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL