Eğitim Manşet

İlk ders zili çaldı

Binlerce öğrenci ve öğretmenin beklediği yeni eğitim öğretim yılı başladı. Düzce’de yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte 74 bin öğrenci ders zili ile birlikte sınıfları doldurdu. Yeni eğitim öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla başladı. Düzce’de …

İlk ders zili çaldı

Binlerce öğrenci ve öğretmenin beklediği yeni eğitim öğretim yılı başladı. Düzce’de yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte 74 bin öğrenci ders zili ile birlikte sınıfları doldurdu.

Yeni eğitim öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla başladı. Düzce’de 74 bin 628 öğrenci ve 5 bin 59 öğretmen için 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk zili çaldı Sabahın erken saatlerinde velileriyle okullara gelen öğrenciler törenlerin ardından sınıflarında yeni eğitim öğretim yolunun ilk dersine başladı. Uzunmustafa İlkokulu Müdürü Ersin Carım yeni döneme başlayan öğrencilere, “Sevgili öğrenciler 2023-2024 eğitim öğretim yılınız hayırlı olsun, sağlıklı bir şekilde geçirin hepinize iyi dersler diliyorum” ifadelerini kullandı.

3. sınıf öğrencilerinden Mehmet Yıldırım, “Okulda arkadaşlarımı çok özledim ama en yakın arkadaşımın buradan taşınmasına çok üzüldüm. Yaz tatilinde ise köye gittik. Babamın bize yaptığı havuzda vakit geçirdik, çok güzeldi” dedi.

Yaz tatilini kuzenleriyle geçiren öğrenci Yüsra Köroğlu ise “Okulumu çok özledim. Yaz tatilinde kuzenlerim geldi ve kedilerimi besledik beraber. Kedilerim yaz tatilinde doğum yaptı. Okulumda eğlenmeyi ve derslerimi yapmayı özledim” ifadelerini kullandı.

İlk teneffüslerine de çıkan öğrenciler okul bahçesine çıkıp oyunlar oynadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL