Karabük

Hurda Aracın Altından Kurtarılan Yavru Köpek Sağlık Durumu İyi

Safranbolu ilçesinde bulunan Karıt Sanayi Sitesi’nde hurda bir aracın alt kısmına sıkışan yavru köpek, esnafın duyduğu sesle fark edildi. Olay yerine yetişen esnaftan Metin Yapar, aracın altında sıkışmış köpeği fark..

Hurda Aracın Altından Kurtarılan Yavru Köpek Sağlık Durumu İyi

Safranbolu ilçesinde bulunan Karıt Sanayi Sitesi’nde hurda bir aracın alt kısmına sıkışan yavru köpek, esnafın duyduğu sesle fark edildi. Olay yerine yetişen esnaftan Metin Yapar, aracın altında sıkışmış köpeği fark ederek hemen harekete geçti. Yapar, aracın egzoz kısmını sökerek sıkışan yavru köpeği kurtarmayı başardı.

Yapar’ın müdahalesi sırasında olayı cep telefonuyla kaydeden bir kişi, köpeğin kurtarma anlarını görüntüledi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla birlikte olay büyük ilgi gördü.

Yapılan kontrolde köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Hayvanseverlerin de desteğiyle köpek, veterinere götürülerek kontrol edildi. Yavru köpeğin sağlıklı ve iyi durumda olduğu veterinariansından onaylandı.

Olayla ilgili konuşan esnaf Metin Yapar, “Köpeğin yardıma ihtiyacı olduğunu duyduğumda hemen harekete geçtim. Aracın altında sıkışan yavru köpeği kurtarmak benim için bir insanlık görevidir. Çevredekilerin de yardımıyla köpeği kurtarabildiğimiz için çok mutluyum. Umarım bu olay diğer insanlara da hayvanları koruma ve sahip çıkma konusunda ilham verir” dedi.

Olayın ardından Karabük Belediye Başkanı tarafından esnaf Metin Yapar’a teşekkür edildi. Belediye Başkanı, hayvansever ve yardımsever vatandaşların her zaman takdir edileceğini belirterek, Yapar’ın duyarlı davranışının diğer insanlara örnek olmasını umduğunu söyledi. Yapılan kurtarma operasyonu, bölgedeki esnaf ve hayvanseverler tarafından da takdirle karşılandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL