Düzce

Her fazla su damlası çocukların geleceğinden çalınıyor

DÜZCE(İHA) – Düzce Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, kullanılan her fazla su damlasının çocukların geleceğinden çalınan su olduğunu söyledi. Sürdürülebilir refahın temini, sağlıklı ve kaliteli yaşam standartlarının korunması ve gelecek nesillere …

Her fazla su damlası çocukların geleceğinden çalınıyor

DÜZCE(İHA) – Düzce Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, kullanılan her fazla su damlasının çocukların geleceğinden çalınan su olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir refahın temini, sağlıklı ve kaliteli yaşam standartlarının korunması ve gelecek nesillere gururlu bir miras bırakabilmek adına su kaynaklarımızda sıfır kayıp ilkesiyle, aynı faydanın daha az su ile sağlanması ya da aynı miktar su ile daha fazla fayda sağlanması olarak hayatın her alanında uygulanması gereken su verimliliği konusunda Gümüşova ilçesinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun Düzce’nin sulak bir bölge olmasına karşın 2050 yılına kadar küresel ısınma sebebiyle iklimin değişmesi bekleniyor, kullanılan her fazla su damlasının çocukların geleceğinden çalınan su olduğunu, her bireyin kendisine ve çocuklarına su tasarrufu bilincini aşılaması gerektiğini, bakanlıkça hazırlanan yönergeyle su tasarrufu konusunda faaliyetler yürüterek hedefimizin minimum su kullanımını hayatımıza yerleştirmek olduğunu söyledi.

Ziraat Mühendisi Seher Akyüz’ün iklim değişikliği ve tarım konulu ve Ziraat Mühendisi Eser Anlıatamer’in binalarda su verimliliği konulu sunumunun ardından bilgilendirme toplantısı sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL