Düzce

Hem dinlenecek hem kitap okuyabilecekler

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile hayata geçirilen Kent Meydanı Projesinin ilk etabında yapılan bedesten tarzı iş yerlerinden biri olarak BelTur A.Ş. tarafından işletilecek olan Cedidiye Kıraathanesi düzenlenen törenle hizmete …

Hem dinlenecek hem kitap okuyabilecekler

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile hayata geçirilen Kent Meydanı Projesinin ilk etabında yapılan bedesten tarzı iş yerlerinden biri olarak BelTur A.Ş. tarafından işletilecek olan Cedidiye Kıraathanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Başkan Faruk Özlü’nün şehir merkezinde gerçekleştirdiği değişim ve dönüşümün en önemli yansıması olan proje çerçevesinde Cedidiye Meydanında hayata geçirilen bedesten tarzı iş yerleri hizmete girmeye başladı.

2022 yılının Eylül ayında Millet Bahçesi ile Cedidiye Meydanını birbirine kavuşturacak olan ‘Kent Meydanı Projesi’ adı altında çalışmalarına başlanan ve Cami-Meydan-Çarşı konsepti olarak tasarlanan meydan, eski dükkanların yıkılarak alana yakışır şekilde mimari ile yenilenmişti.

Başkan Özlü’nün girişimleriyle baştanbaşa yenilenme yoluna gidilen meydanda bir yandan Cedidiye Caminin minarelerinin yenilenmesi devam ederken, diğer yandan başta cami cemaati olmak üzere bölge esnaflarının taleplerini de göz önünde bulundurularak, bir kıraathane açılması için çalışma başlatıldı.

BelTur A.Ş. bünyesi altında hizmet verecek şekilde içeriği oluşturulan ve Millet Kıraathanesinin küçük bir örneği olarak hizmet vermesi planlanan Cedidiye Kıraathanesi, Faruk Özlü ve protokol üyelerinin katılımıyla düzenlenen kurdele kesimi ile hizmete açıldı.

Törende konuşan Özlü, Cedidiye Kent Meydanı Projemizin bir parçası olan Cedidiye kıraathanesinin açılışını yaptık. Burası Cami-Meydan-Çarşı konsepti olarak tasarladığımız ve inşasını sürdürdüğümüz bir proje. İnşallah kısa süre içerisinde cami minareleri de tamamlanacak. Burası Cedidiye cemaatinin oturup dinlenebileceği, kitap okuyabileceği, sohbet edebileceği nezih bir mekan olacak. Düzce’mize hayırlı olsun” dedi.

Açılış, vatandaşlara Konuralp Pilavı ve tatlı ikramı ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL