Genel

Hastanedeki deprem tatbikatı gerçeği aratmadı

Kastamonu’nun Cide ilçesinde devlet hastanesinde gerçekleştirilen deprem tatbikatı nefes kesti. Kastamonu’nun Cide ilçesinde, Cide Devlet Hastanesi tarafından hastane afet planı saha tatbikatı düzenlendi. Cide Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen …

Hastanedeki deprem tatbikatı gerçeği aratmadı

Kastamonu’nun Cide ilçesinde devlet hastanesinde gerçekleştirilen deprem tatbikatı nefes kesti.

Kastamonu’nun Cide ilçesinde, Cide Devlet Hastanesi tarafından hastane afet planı saha tatbikatı düzenlendi. Cide Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen tatbikata 20 hastane ve Cide Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı 2 ekip katıldı. Deprem tatbikatı senaryosu çerçevesinde yaşanan deprem sonrasında, hastanedeki 3 personel devrilen bacaların altında, 1 hasta ise devrilen dolabın altında mahsur kaldı. Depremin ardından ekipler koordineli bir şekilde harekete geçti. İtfaiye ekipleri deprem sebebiyle çıkan yangına müdahale ederek baca altında kalan personelleri kurtardı.

Depremin ardından bir araya gelen Cide Devlet Hastanesi Afet Planı Kurulu, kriz yönetimini etkili şekilde sağlayarak hekim ve sağlık personelleri tarafından tüm hastalara eksiksiz ve gerekli müdahalelerin yapılmasını sağladı. Başarılı bir şekilde sonlanan tatbikat gerçeği aratmadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL