Dünya Manşet

Harni Gölü’nde Tekne Kazasında 12’si Çocuk, 14 Kişi Hayatını Kaybetti

Hindistan’ın Gucerat eyaletinde bulunan Vadodara kentinde meydana gelen acı olayda, Harni Gölü’nde öğrenci ve öğretmen taşıyan bir tekne alabora oldu. Kaza sonucunda 12 çocuk ve 2 öğretmen hayatını kaybetti. Kazada..

Harni Gölü’nde Tekne Kazasında 12’si Çocuk, 14 Kişi Hayatını Kaybetti

Hindistan’ın Gucerat eyaletinde bulunan Vadodara kentinde meydana gelen acı olayda, Harni Gölü’nde öğrenci ve öğretmen taşıyan bir tekne alabora oldu. Kaza sonucunda 12 çocuk ve 2 öğretmen hayatını kaybetti. Kazada 7 ila 13 yaşları arasında değişen 12 çocuk ve 2 öğretmen boğularak hayatını kaybetti. Kurtarılan 20 çocuk ise bazıları yoğun bakımda tedavi altına alındı. Polis, kurtarılan 20 çocuğun olduğunu ancak 2 kişinin hala kayıp olduğunu ve arama kurtarma ekiplerinin kaybolanları bulmak için çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Yetkililer, öğrenci ve öğretmenlerin piknik yapmak amacıyla bölgede bulunduklarını ve tekneye gezi yapmak için bindiklerini açıkladı. Kazadan derin bir üzüntü duyan Hindistan Başbakanı Narendra Modi, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralılara tazminat ödeneceğini ifade etti. Kazanın ardından olay yerinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL