Dünya

Hamas Hareketi Üyesi: “İsrail’in Saldırıları Tamamen Sonlandırılmalı”

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el Hamdan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının süresi ve sonuçları hakkında açıklamada bulundu. 115 gün boyunca devam eden saldırılar sonucunda birçok rehine kurtarılamamış ve hatta..

Hamas Hareketi Üyesi: “İsrail’in Saldırıları Tamamen Sonlandırılmalı”

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el Hamdan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının süresi ve sonuçları hakkında açıklamada bulundu. 115 gün boyunca devam eden saldırılar sonucunda birçok rehine kurtarılamamış ve hatta bazıları hayatını kaybetmiştir. İsrail yönetimi, bu başarısızlıkları ordu eliyle gerçekleştirdiği katliamlarla örtmeye çalışmıştır. Yeni bir esir takası gündeme geldiğinde ise Hamas, tüm fikir ve önerilere ciddi bir şekilde yaklaştıklarını belirtmiştir. Üyesi olduğu siyasi büro adına konuşan Hamdan, esir takası ve ateşkes anlaşmasının önceliklerinin “Gazze’deki saldırıların tamamen sonlandırılması” olduğunu vurgulamıştır.

Yine Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Usame el Hamdan, İsrail’in Gazze’ye yönelik 115 günlük saldırıları ve olası bir esir takası hakkında açıklamalarda bulundu. 7 Ekim baskınında rehin alınan İsraillilerin kurtarılması bahanesiyle başlatılan saldırılarda, bir rehine dahi kurtarılamamış, aksine rehinelerin bazıları hayatını kaybetmiştir. İsrail’in tüm bu başarısızlıkları ordu eliyle gerçekleştirdiği katliamlarla örtmeye çalıştığı bilinmektedir. Ancak Hamas, tüm fikir ve önerilere ciddi bir şekilde yaklaştıklarını ve önceliklerinin Gazze’deki saldırıların tamamen sonlandırılması olduğunu söylemiştir.

Hamdan ayrıca, geçici bir esir takası anlaşmasının kendileri için kabul edilemez olduğunu, önceliklerinin kalıcı bir ateşkes olduğunu ifade etmiştir. Geçici bir ateşkesin İsrail’in Gazze’ye yeniden saldırı düzenlemeyi arzuladığının bir göstergesi olduğunu belirtmiştir. Hamas’ın bu tutumu, olası bir anlaşmanın sadece kalıcı ve etkili bir şekilde barış sağlandığında kabul edilebileceğini ortaya koymaktadır. Bu nedenle, Hamas, ateşkes ve esir takası konularında ciddi ve kararlı bir tutum sergilemektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL