Dünya

Güney Kore Milletvekiline Yönelik Şok Edici Saldırı Görüntüleri Ortaya Çıktı

Güney Kore’nin başkenti Seul’deki Gangnam bölgesinde bulunan Halkın Gücü Partisi Milletvekili Bae Hyun-jin, dün çok kötü bir saldırıya uğradı. Olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı ve bunlara göre saldırgan, milletvekiliyle..

Güney Kore Milletvekiline Yönelik Şok Edici Saldırı Görüntüleri Ortaya Çıktı

Güney Kore’nin başkenti Seul’deki Gangnam bölgesinde bulunan Halkın Gücü Partisi Milletvekili Bae Hyun-jin, dün çok kötü bir saldırıya uğradı. Olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı ve bunlara göre saldırgan, milletvekiliyle konuştuğu sırada aniden elindeki taşla Bae’nin başına saldırdı. Saldırgan, Bae’yi yere düşürdü ve başına en az 15 kez taşla vurdu. Çevredekilerin müdahalesiyle saldırgan olay yerinden kaçtı. Saldırganın psikolojik rahatsızlığı olduğu belirlendi ve gözaltına alındıktan sonra 15 yaşında olduğu söylendi.

Polis, saldırının “kazara” meydana geldiğini belirterek, saldırganın depresyonda olduğunu ve hastaneye yatırılmak için doktorun talimatını beklediğini ifade etti. Saldırganın yanında taş taşıma alışkanlığının olduğunu ve daha önce bipolar bozukluk nedeniyle tedavi gördüğü ifade edildi. Polis, saldırganın 18 yaşından küçük olması ve psikolojik durumu nedeniyle hastaneye yatırıldığını açıkladı. Tedavi sürecinin ardından saldırganın tekrar ifadesinin alınacağı bildirildi.

Milletvekili Bae Hyun-jin’in ekibi, saldırganın kendisine yaklaşıp “Sen milletvekili Bae Hyun-jin misin?” diye sorduktan sonra kafasının arkasına yumruk büyüklüğünde bir taşla vurduğunu açıkladı. Kanlar içinde hastaneye kaldırılan milletvekilinin tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Saldırganın bu durumun ardından hastaneye yatırıldığı ve tedavisinin sürdüğü ifade edildi.

Haber, İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından yayınlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL