Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Gülüç’te Yıllar Sonra Cumhuriyet Korteji Heyecanı

Pandemi nedeniyle ertelenen Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri, tüm yurtta olduğu gibi Gülüç’te de kutlandı. Gülüçlüler, yıllar Sonra Cumhuriyet Korteji yaparak bayramı doyasıya kutladı. Kdz. Ereğli Gülüç Belde Belediyesi 4 yıl sonra Cumhuriyet..

Gülüç’te Yıllar Sonra Cumhuriyet Korteji Heyecanı

Pandemi nedeniyle ertelenen Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri, tüm yurtta olduğu gibi Gülüç’te de kutlandı. Gülüçlüler, yıllar Sonra Cumhuriyet Korteji yaparak bayramı doyasıya kutladı.

Kdz. Ereğli Gülüç Belde Belediyesi 4 yıl sonra Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşarken, korteje katılan öğretmen, öğrenci ve velilerin cumhuriyet özlemi gözlerine yansıdı.
Gülüç Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı ve Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği Cumhuriyet Bayramı kortejine birçok okul katılırken, resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere de hediyeleri, belde protokolü tarafından verildi.
Halk oyunlarınında oynandığı Cumhuriyet kutlamasında konuşan Gülüç Belde Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
‘Cumhuriyetimizin 100.yıl coşkusunu hep birlikte yaşadık.  Bu özel günde, beldemizde coşku ve birlik içinde yaşamamıza imkan veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımıza teşekkür ediyoruz.
Gerçekleştirdiğimiz kutlama etkinlikleri ile bir kez daha gördük ki, Cumhuriyet sevgisi kalplerimizde ilelebet muhafaza ve müdafaa edilecektir.
Programımıza katılan ve bayram coşkusunu bizlerle paylaşan herkese teşekkür ediyoruz. Sevgiyle, birlikle, beraberlikle nice 100 yıllara!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL