Asayiş Kdz.Ereğli Manşet

Gemi kaçırıldı! İçinde Türk denizciler var!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Türk denizcileri Kaptan Aydın Hasırcı ve 4. Kaptan Okan Yüksel’in görev yaptığı Central Park isimli kimyasal tankerden haber alınamadığını açıkladı. Denizcilik Genel Müdürlüğünce..

Gemi kaçırıldı! İçinde Türk denizciler var!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Türk denizcileri Kaptan Aydın Hasırcı ve 4. Kaptan Okan Yüksel’in görev yaptığı Central Park isimli kimyasal tankerden haber alınamadığını açıkladı.

Denizcilik Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “Zodiac Maritime firmasına ait Central Park isimli kimyasal tanker, Aden Körfezi Yemen açıklarında seyir yapar iken bu sabah saatlerinden itibaren iletişim kesilmiş olup, geçen süre zarfında temas kurulamamıştır. Geminin kaçırıldığı değerlendirilmektedir.” Denildi.

 

Açıklamanın devamında ise, “Gemide Türk denizcilerimiz Kaptan Aydın Hasırcı ve 4. Kaptan Okan Yüksel görev yapmakta olup, ilgili şirket başta olmak üzere tüm birimlerle sürekli iletişim sağlanmaktadır. Konu, Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığınca takip edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Kaçırılan gemide 4. Kaptan olarak görev yapan Okan Yüksel’in Bartınlı olduğu  öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL