Dünya

Gazze’de Öldürülen İsrail Askerinin Kardeşi, Savaşı Durdurması İçin Gantz’ın Üzerine Yürüdü

Gazze Şeridi’nde 22 Ocak tarihinde öldürülen İsrail askeri Adam Bismut’un cenaze töreninde Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz’a kardeşi kardeşi üzerine yürüdü. Gazze’de, İsrail’in saldırıları ve ablukası altında süregelen şiddet olayları..

Gazze’de Öldürülen İsrail Askerinin Kardeşi, Savaşı Durdurması İçin Gantz’ın Üzerine Yürüdü

Gazze Şeridi’nde 22 Ocak tarihinde öldürülen İsrail askeri Adam Bismut’un cenaze töreninde Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz’a kardeşi kardeşi üzerine yürüdü.

Gazze’de, İsrail’in saldırıları ve ablukası altında süregelen şiddet olayları sonucunda yaşanan katliamlar devam etmektedir. Sivil kayıpların sayısı 25 bini aşarken, İsrail tarafında da kayıpların arttığı belirtilmektedir. Gazze’nin orta kesimindeki çatışmalarda 22 Ocak’ta öldürülen 21 İsrail askerinin cenaze törenleri düzenlendi. Ölen askerin 35 yaşındaki kardeşi, Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz’ın üzerine yürüyerek savaşı durdurma çağrısında bulundu.

Törende yaşanan olay, İsrail askerine yönelik yapılan saldırılarda yaşanan kayıpları bir kez daha gündeme getirdi. Gazze’de yaşanan çatışmalarda 22 Ocak’ta öldürülen 21 İsrail askerinin cenaze törenine katılan Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz’a kardeşi, savaşı durdurma çağrısında bulunarak “Savaşı bitirmek zorundasın. Mecbursun. Benim kardeşim boşuna ölmedi” şeklinde bağırdı.

İsrail ordusunun, 22 Ocak’ta Gazze’nin orta kesiminde 21 askerinin öldürüldüğünü duyurmasının ardından bu olay, savaşın getirdiği ağır kayıpları ve çatışmaların sonlandırılması çağrılarını bir kez daha ön plana çıkardı. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması ve savaşın sonlandırılması için yapılan çağrılar, yaşanan acı olaylar karşısında artarak devam etmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL