Düzce

Fiyat etiketi ve fiyat sorumluluğu anlatıldı

DÜZCE(İHA) – Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda lokanta, restoran, kafeterya, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde fiyat etiketi ve fiyat listesi konulması zorunluluğu ile ilgili bilgiler verildi. Düzce Valiliği ve Düzce …

Fiyat etiketi ve fiyat sorumluluğu anlatıldı

DÜZCE(İHA) – Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda lokanta, restoran, kafeterya, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde fiyat etiketi ve fiyat listesi konulması zorunluluğu ile ilgili bilgiler verildi.

Düzce Valiliği ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde fiyat etiketi yönetmeliğinde yapılan değişiklik hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Programda Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Yakup Güzel, lokanta, restoran, kafeterya, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde bakanlığın belirtmiş olduğu şekillerde fiyat etiketi ve fiyat listesi konulması zorunluluğu konusunda bilgiler aktardı. Yakup Güzel ayrıca; yönetmeliğe aykırı olan uygulamalarda bakanlık tarafından uygulanacak olan cezai müeyyidelerle alakalı da uyarıda bulunurken, program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL