Düzce

Fındık tarımında yeni uygulamalar değerlendirildi

DÜZCE(İHA) – Düzce’de fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak amacıyla TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk başkanlığında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Sürdürülebilir …

Fındık tarımında yeni uygulamalar değerlendirildi

DÜZCE(İHA) – Düzce’de fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak amacıyla TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk başkanlığında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir tarım teknikleri uygulanarak bölgenin kalkınmasını desteklemek, fındık tarımında yeni ve modern tekniklerin arazide uygulanabilirliği konularının değerlendirildiği toplantıya Milletvekili Ercan Öztürk, İl Müdürü Esra Uzun, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Doç. Dr. Şemsettin Kulaç, Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk ve teknik personel katıldı.

Toplantıda fındık tarımında yetiştiricilik sorunları, üreticilerin yapmış olduğu yanlış uygulamalar ve bölgede yapılacak olan fındık yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları ile üreticilerin makinalı tarıma geçişi noktasında yeni uygulamalar değerlendirilerek fındıkta yol haritası belirlendi.

Yapılan değerlendirme toplantısında Düzce’de fındıkta budama ve gübreleme gibi kültürel işlemler konusunda bilgili Özcan Baylan ve fındık üreticisi Muhammet Gündüz katılım sağlayarak arazideki tecrübelerini paylaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL