Düzce

Fidanlar toprakla buluştu

Milli Ağaçlandırma Günü’nün 4. yıl dönümünde düzenlenen programda binlerce fidan toprakla buluştu. Vali Selçuk Aslan Düzce’de ağaçlandırma çalışmalarında 400 bin fidanın dikiminin gerçekleştiğini belirterek özellikle Kestane balı üretimi için kestane …

Fidanlar toprakla buluştu

Milli Ağaçlandırma Günü’nün 4. yıl dönümünde düzenlenen programda binlerce fidan toprakla buluştu. Vali Selçuk Aslan Düzce’de ağaçlandırma çalışmalarında 400 bin fidanın dikiminin gerçekleştiğini belirterek özellikle Kestane balı üretimi için kestane ağaçlandırılmasına önem verdiklerini dile getirdi.

2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çıkartılan genelge ile 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilmişti. Bu çerçevede fidanlar Musababa Köyü’nde bulunan alanda düzenlenen programla 7’den 70’e Düzcelilerin katılımıyla toprakla buluştu. Vali Selçuk Aslan, protokol üyeleri öğrencilerle birlikte fidan dikerek hem onlara örnek oldu hem de miniklerin dikili ağaçları olması için onlara yardım ettiler.

Vali Selçuk Aslan, “Bugüne kadar 400 bin ağaç toprakla buluştu. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde bu sene Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla 100. yıl ormanları da oluşturma tarzında bir projeyi de hayata geçirdik. 7’den 70’e toplumun her kesiminden her yaşta Düzceli hemşerilerimizin de katılımıyla burada binlerce ağacın ekimini gerçekleştirdik. Düzce’mizin coğrafyasına, iklimine en uygun olan ağaçları seçtik. Düzce’miz kestane balının merkezlerinden bir tanesi. Bu noktada kestane balının sürdürülebilirliği konusunda da 38 bin 500 ağacın büyük kısmını da kestane ağacını oluşturmaktadır. Ben tüm Düzcelilerin 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününü kutluyorum. Yeşille kalalım, doğayla kalalım, ormanla kalalım” dedi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL