Manşet Zonguldak

Ereğli’de Gazi Alemdar Gemisi’nin 103. yıl kutlamaları ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk deniz şehidi anma programı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Gazi Alemdar Gemisi’nin Ereğli’ye intikalinin 103. yıldönümü ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk deniz şehidi Recep Kahya ve gazileri anma programı düzenlendi. Program, Süleymanlar Mahallesi Alemdar Heykeli önünde gerçekleştirildi..

Ereğli’de Gazi Alemdar Gemisi’nin 103. yıl kutlamaları ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk deniz şehidi anma programı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Gazi Alemdar Gemisi’nin Ereğli’ye intikalinin 103. yıldönümü ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk deniz şehidi Recep Kahya ve gazileri anma programı düzenlendi. Program, Süleymanlar Mahallesi Alemdar Heykeli önünde gerçekleştirildi ve çelenk sunumu ile başladı. Karadeniz Bölge Komutanlığı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Program, Alemdar Gemisi’nde devam etti. Gazi Alemdar Gemisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Oktay Demiroğlu açılış konuşması yaparken Dr. Can Canver tarafından sunum gerçekleştirildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Recep Kahya’yı ve gazileri saygı, rahmet ve minnetle anarak, Alemdar Gemisi’nin önemine vurgu yaptı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Gazi Alemdar Gemisi’nin İstiklal Madalyası alması için çalışmalarının devam ettiğini ve bu konuda muvaffak olacaklarına inancını belirtti. Program, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Bandosu’nun gösterisinin ardından sona erdi. Bu etkinlik ile tarihi bir gemi olan Gazi Alemdar Gemisi’nin Ereğli’ye intikalinin 103. yıldönümü ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk deniz şehidi Recep Kahya’nın anısını canlı tutulmuş oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL