Ekonomi Kdz.Ereğli Manşet

Emeklilere Yapılacak Ödemeler Hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’ndan Açıklama!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Yüzyılının Emektarları Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada, emeklilerin ekonomik refahı, sosyal refahı, çalışma yaşamı ve kültürel miras ile ilgili yapılacak çalışmaları sene içinde hayata..

Emeklilere Yapılacak Ödemeler Hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’ndan Açıklama!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Yüzyılının Emektarları Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada, emeklilerin ekonomik refahı, sosyal refahı, çalışma yaşamı ve kültürel miras ile ilgili yapılacak çalışmaları sene içinde hayata geçireceklerini bildirdi. Bakan Işıkhan, emeklilerin refahını en çok hak edenler arasında olduğunu belirtti ve emekliliğin insanın hayatının en önemli dönüm noktalarından biri olduğuna dikkat çekti.

2024 yılını “Emekliler Yılı” ilan ettiklerini hatırlatan Işıkhan, emeklilere verilen ek zam oranlarından sonra oluşan aylık farkların Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra yaklaşık bir hafta içinde emeklilerin hesabına yatırılacağını söyledi. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensibiyle 2024 yılının ilk yarısı için memur emeklilerine yüzde 49,25 artış sağlandığını ve SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de yüzde 37,57 olarak ortaya çıkan artış oranlarına 11,68 puan daha artış ilave ederek, emekli maaşları artış oranlarını tüm emekliler için eşitlediklerini belirtti.

Bakan Işıkhan, emeklilerin geçimlerini sağlamak ve refahlarını yükseltmek için sürekli çalışma halinde olduklarını ve muhalefeti eleştirerek, emeklileri sadece oy deposu olarak gören muhalefetin aksine, emeklilerin her anlamda daha iyi hale getirildiğini ve hizmetlerin sürekli gelişeceğini ifade etti.

Ayrıca, 2024 Emekliler Yılı kapsamında Bakanlık olarak Türkiye Yüzyılı’nın Emektarları Programı’nı hayata geçireceklerini açıklayan Işıkhan, bu programla emeklilerin ekonomik ve sosyal hayatın içinde kullanabilecekleri hizmetlerin sağlanacağını belirtti. Çalışma hayatı adına alınan her kararda olduğu gibi bu kararda da istişare kültürü içerisinde süreci yürüteceklerini vurgulayan Işıkhan, bu hususta Bakanlığın kapılarının çalışma hayatı paydaşlarına daima açık olduğunu dile getirdi.

Bakan Işıkhan’ın konuşmasının ardından çalıştaya basına kapalı olarak devam edildi. Emeklilerin ekonomik ve sosyal refahlarını güçlendirmeye yönelik çalışmalarda, kamu kurumları ve özel şirketlerle protokoller yapılacak ve emeklilere sağlanacak ayrıcalıkların koordine edileceği ve takip edileceği bildirildi. Bu sayede emeklilerin hayatlarının daha aktif, sağlıklı ve başarılı bir şekilde yaşlanarak sürdürmelerine katkı sağlanmış olmayı hedeflendiği belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL