Düzce

Efteni Gölünde kuş sayımı yapıldı

DÜZCE(İHA) – Düzce’nin Efteni Gölünde Düzce Üniversitesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünden Prof. Dr. Akif Keten’in desteğiyle kuş sayımı yapıldı. Gölde 22 tür toplam 2 bin 111 kuş sayıldı. Efteni Gölünde kış ortası su kuşu sayımı yapıldı …

Efteni Gölünde kuş sayımı yapıldı

DÜZCE(İHA) – Düzce’nin Efteni Gölünde Düzce Üniversitesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünden Prof. Dr. Akif Keten’in desteğiyle kuş sayımı yapıldı. Gölde 22 tür toplam 2 bin 111 kuş sayıldı.

Efteni Gölünde kış ortası su kuşu sayımı yapıldı. Düzce Üniversitesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünden Prof. Dr. Akif Keten’in desteği ve Doğa Koruma Şube Müdürlüğü katılımı ile yapılan sayımda 22 tür ve 2 bin 111 adet su kuşu sayımı yapılmıştır. Yapılan sayımda Sakarmeke, Yeşilbaş, Kaşık gaga, Çamurcun, Fiyu, Küçük karabatak gibi türlerinin yanı sıra alanda ilk defa Ak kuyruklu kartal gözlemlendi.

Sayımın amacının ülkemizde kışlayan su kuşları hakkında elde edilen bilginin paylaşılması, alanların ve türlerin korunmasına katkı sağlamak olduğu belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL