Düzce

Düzce’de Özel Eğitim Öğrencilerinin Karneleriyle Kutladığı Tatil Sevinci

Düzce’de okulların yarıyıl tatiline girmesiyle beraber özel öğrenciler de karnelerini aldı. Özel öğrenciler, 5 aylık eğitim döneminin ardından tatile girerken, tatil süresince ders çalışacaklarını ve eğleneceklerini söyledi. Türkiye genelinde olduğu..

Düzce’de Özel Eğitim Öğrencilerinin Karneleriyle Kutladığı Tatil Sevinci

Düzce’de okulların yarıyıl tatiline girmesiyle beraber özel öğrenciler de karnelerini aldı. Özel öğrenciler, 5 aylık eğitim döneminin ardından tatile girerken, tatil süresince ders çalışacaklarını ve eğleneceklerini söyledi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de ilk, ortaokul ve liselerde karneler dağıtılarak tatil başladı. 6 bin 100 öğrenciye özel eğitim veren okullarda ve özel eğitim sınıflarında eğitim gören yaklaşık 250 öğretmenin bulunduğu ildeki özel öğrenciler de karnelerini alarak büyük sevinç yaşadı. Düzce Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim gören öğrenciler de karnelerine kavuştu. 7 branşta eğitim gören 107 öğrenciye 47 öğretmen tarafından karneler törenle dağıtıldı.

Karnesine kavuşan Faruk Balcı, tatile girmenin mutluluğunu yaşarken, karne aldığı için heyecanlı ve mutlu olduğunu belirtti. Ayrıca dönemin iyi geçtiğini, takdir aldığını ve tatilde ders çalışacaklarını, ödev yapacaklarını, kitap okuyacaklarını ve eğleneceklerini açıkladı. Diğer bir öğrenci Naz Koncaloğlu ise dönemin güzel ve enerjik geçtiğini belirtirken yaz tatilinde ananesinin yanına gideceğini ve orada kalacağını ifade etti.

Karne programı okul bahçesinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi ve öğrenciler tören sonrası evlerine gitmek için servislerin yolunu tuttu. Bu dönem alınan iyi karnelerle öğrencilerin tatil coşkusu ve mutluluğu daha da arttı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL