Düzce

Düzce’de Durdurulan Tırın Dorsesinden 768 Kilo Sahte Bandrollü Tütün Çıktı!

Düzce’de polis ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında Adıyaman plakalı bir tırı durdurarak arama gerçekleştirdi. Yapılan aramada tırın dorsesinde 96 koli içerisinde toplamda 768 kilo sahte bandrollü sarmalık kıyılmış tütün ele geçirildi…

Düzce’de Durdurulan Tırın Dorsesinden 768 Kilo Sahte Bandrollü Tütün Çıktı!

Düzce’de polis ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında Adıyaman plakalı bir tırı durdurarak arama gerçekleştirdi. Yapılan aramada tırın dorsesinde 96 koli içerisinde toplamda 768 kilo sahte bandrollü sarmalık kıyılmış tütün ele geçirildi. Tır sürücüsü şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılık faaliyetlerini engellemek amacıyla yaptıkları çalışmalarda Adıyaman plakalı bir tırı durdurdu. Tırın dorsesinde yapılan aramada, 96 koli içinde toplamda 768 kilo sahte bandrollü sarmalık kıyılmış tütün bulundu.

Tütünlerin bulunduğu dorse ve yükü taşıyan tır polis ekipleri tarafından detaylı bir şekilde arandıktan sonra, sahte bandrollü tütünler ele geçirildi. Ele geçirilen tütünlerin piyasa değeri ile ilgili herhangi bir bilgi verilmezken, emniyet güçleri, tütünlerin piyasa değerinin oldukça yüksek olduğunu belirtti.

Polis ekipleri tarafından tır sürücüsü hakkında gerekli adli işlem başlatılırken, konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Sahte bandrollü tütünlerin hangi amaçla ve nereye götürülmek istendiği konusunda da detaylı bir inceleme başlatıldı. Kaçak tütün ticaretiyle mücadele kapsamında polis ekipleri, ilgili birimlerle koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu tarz operasyonlarla kaçak tütün ticaretinin önlenmesi ve illegal faaliyetlerin engellenmesi hedefleniyor. Bu tür operasyonların sık sık gerçekleştirilmesiyle, kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesi ve illegal mal ticaretinin engellenmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL