Düzce

Düzce’de Beklenen Kar Yağışı Bolu Dağı’nda Etkisini Göstermeye Başladı

Düzce’de yapılan kar yağışı uyarısının ardından yüksek kesimlerde kar yağışı başladı. Özlemle kar yağışını bekleyenler ise Bolu Dağı’nı tercih etti. Düzce Valiliği’nin kar yağışı uyarısının ardından kentin yüksek kesimlerinde kar..

Düzce’de Beklenen Kar Yağışı Bolu Dağı’nda Etkisini Göstermeye Başladı

Düzce’de yapılan kar yağışı uyarısının ardından yüksek kesimlerde kar yağışı başladı. Özlemle kar yağışını bekleyenler ise Bolu Dağı’nı tercih etti.

Düzce Valiliği’nin kar yağışı uyarısının ardından kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Topuk, Sinekli, Eğrelti gibi yaylalarda kar şiddetli bir şekilde devam ederken, Bolu Dağı’nda da kar yağışı etkili oldu. Düzceliler özlemle beklediği kar yağışını görebilmek için ise Bolu Dağı’nı tercih etti. Karayolları ekipleri tuzlama çalışması yaparken, uzun süredir beklenen kar sonunda geldi.

Arkadaşları ile kar yağışının olduğu Bolu Dağı’na gelen Duygu Tuğba Güner, “Valiliğin verdiği kar yağışı uyarısı haberini gördüm. Bekledik bekledik Düzce merkeze kar yağışı gelmedi. Biz de arkadaşlar ile kar yağışını gidelim görelim, temiz havayı görelim istedik. Çok güzel fotoğraflar çekildik. Hazır karı bulmuşken fırsatları değerlendirelim dedik” dedi. Akşam saatlerinde Bolu Dağı’na çıkan Hakan Arslan ise, “Düzce Valiliği’nin uyarısının ardından Düzce’nin yüksek kesimlerinde ve Bolu Dağı’nda etkisini göstermeye başladı. Burada karayolları ekipleri tuzlama çalışması yapıyor. Yoğun bir kar yapışı yok. Buzlanma riskine karşı ekipler çalışıyor. Beklediğimiz kar hafta sonu etkisini daha da arttıracağı söyleniyor. Uzun süredir beklenen bir kar. Uzun süredir beklenen kar sonunda geldi” şeklinde konuştu.

Karayolları ekiplerince yapılan çalışmalarda yol sürekli tuzlanırken, Bölge Trafik Ekipleri ve Karayolları ekipleri de güzergah üzerinde sürekli kontrollerini sürdürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL